ניהול עושר משפחתי – הדרך להוציא הרבה יותר מהכסף שלך

08-08-2023 | נטו פיננסי

אם בעבר שירותי ניהול עושר היו מיועדים בעיקר למשפחות אמידות שנדרשו להתמודד עם סוגיות כלכליות מורכבות, המציאות של היום שינתה את הכללים והגבירה את הצורך בתכנון וניהול פיננסי ביחס לכל תא משפחתי, קטן וגדול כאחד.

אם בעבר שירותי ניהול עושר היו מיועדים בעיקר למשפחות אמידות שנדרשו להתמודד עם סוגיות כלכליות מורכבות, המציאות של היום שינתה את הכללים והגבירה את הצורך בתכנון וניהול פיננסי ביחס לכל תא משפחתי, קטן וגדול כאחד. עם זאת, מדובר במשימה שההתמודדות עימה באופן עצמאי וללא ליווי של אנשי מקצוע כמעט ובלתי אפשרית. מה זה אומר ניהול עושר משפחתי ואיך עושים זאת בצורה מקצועית? הנה מאמר חובה שיעשה לכם סדר – גם בכסף.

לא מעט תהליכים חווה עולם הפיננסים בשנים האחרונות, החל משינויי רגולציה ועד השקת מוצרי השקעה וחיסכון חדשים. אלו אמנם פותחים דלת לעולם חדש וכמעט בלתי מוגבל של אלטרנטיבות אך במקביל גם הופכים את העיסוק למורכב ומסורבל הרבה יותר. אופציות ההשקעה השונות, ריבוי אפיקי החיסכון, מוצרי הביטוח השונים, תנאי והטבות המס, לצד מציאות שברירית והתפרצות של משברים כלכליים, שרק לאחרונה חווינו את עוצמתו של אחד מהם, מחייבת לבצע צעדים כלכליים מושכלים בבחירה היכן לשים את הכסף, מתוך שאיפה שיניב תשואה אטרקטיבית אך גם לא יהיה חשוף לסיכונים מיותרים, וישנם לא מעט.

לצד זאת, גם תהליכים כמו התארכות תוחלת החיים או מגמת חוסר היציבות התעסוקתית המאפיינת את השנים האחרונות נוכח המעבר התכוף בין מקומות עבודה, מייצרים אתגרים חדשים המגבירים את המודעות ביחס לנחיצות תכנון פיננסי וניהול העושר המשפחתי ככלי האפקטיבי ביותר למיקסום היכולות הפיננסיות ושמירה על רמת חיים נאותה בכל פרק זמן.

הבעיה – והפתרון

לכל תא משפחתי יש אמנם אחריות אישית לנהל את חיי היום-יום הכלכליים באופן מושכל אלא שבכל הנוגע לעולם ההשקעות, ביטוח, חיסכון ופנסיה הסיפור כבר שונה וקיים קושי מהותי בניהול נכון של הכספים. חוסר היכולת להתמצא בעומס המידע, המונחים והמורכבות הכרוכה בכך, מחייבים תכנון והכוונה של איש מקצוע מיומן שיעשה זאת באופן שוטף ובצורה יעילה – וכאן נכנס לתמונה המתכנן הפיננסי.

המתכנן למעשה מוגדר כמומחה בעולמות הפיננסיים והוא זה הנוטל על עצמו את האחריות לניהול מקורות ההון. בשלב הראשון, המתכנן מתמקד במיפוי ואיתור של כלל הנכסים בבעלות משק הבית, כלומר כל אפיקי ההשקעה והחסכונות, לרבות כספים באפיקים הפנסיוניים הנחשבים ל”רדומים” ואינם מטופלים כראוי. בהמשך, המתכנן לומד את הצרכים והדרישות של הלקוח ובונה אסטרטגיה כלכלית תואמת וכזו המתחשבת בכל ההיבטים ומכל זווית, כדוגמת ניצול הטבות מס באופן יצירתי, גידור סיכונים בהשקעות, הוזלת עלויות, פיזור בין אפיקים והרשימה עוד ארוכה.

המתכנן למעשה פועל כך שכל הכספים, בכל הערוצים, יעבדו במקביל וינוהלו באופן שוטף. לדוגמה, בניית תיק השקעות דורשת ראייה רוחבית באשר לאופציות ההשקעה, מידת הסיכון שניתן לקחת, פיזור בין נכסים שונים (שוק ההון לצד נכסי השקעה בלתי-סחירים כמו קרנות נדל”ן) וחשוב לא פחות, בחירה קפדנית של הגוף המנהל על מנת להבטיח טיפול מקצועי ואחראי בכספי ההשקעה. כמו כן, כל תא משפחתי מחזיק במטרות שונות ולכן אופי ההשקעה צריכה להלום בצורה מדויקת את הרצונות והשאיפות, לצד הדרישות – נזילות הכספים, טווח ההשקעה וכו’. על תהליך זה מנצח המתכנן הפיננסי.

גם באשר לכספים הפנסיוניים נוטל המתכנן את הפיקוד. הוא למעשה מבצע בקרה שוטפת ובוחן את האופציות העומדות לרשות הלקוח למיקסום הכספים – החל מהוזלת סל העלויות, תכנוני מס יצירתיים, מעקב אחר ביצועי הגוף המנהל, בחינת אופציות מעבר למכשירים ומסלולים שונים ועוד. העובדה כי מדובר בחיסכון ארוך טווח הופכת כל החלטה לבעלת משקל כלכלי כבד וכזו העשויה להסתכם בסכומי כסף לא מבוטלים, ולכן חשיבותו של המתכנן קריטית ומבטיחה שהדברים ייעשו באחריות ומקצועיות.

מטרות ניהול עושר משפחתי ותכנון פיננסי

ניהול חכם ומקצועי של ההון המשפחתי הוא המפתח להעצמת היכולות הפיננסיות והשגת היעדים הכלכליים. סיוע וליווי הדוק של מתכנן פיננסי, מוקדם ככל הניתן, למעשה מבטיח כי הנכסים הכלכליים ינוהלו באופן אחראי ומקצועי לאורך כל הדרך, בשאיפה לקצור את הפירות ולבסס את המעמד הכלכלי כבר בשלבים המוקדמים יחסית של החיים.

בשורה התחתונה, יחידים ומשפחות, אמידים ככל שיהיו, לא מכירים לעומק את כל חוקי המשחק בעולם הפיננסי ובמציאות של היום יש לכך פתרון בדמות שירות תכנון פיננסי. אלו מייצרים מעטפת מקצועית המבטיחה ניהול אפקטיבי וחכם של כלל החסכונות ומקורות ההון.

צוות המומחים של נטו תכנון פיננסי מספק מענה מקיף ומקצועי, החל מבחינת מפת הנכסים הפיננסיים של כל לקוח, תכנון וניצול יצירתי של הטבות מס, הוזלת עלויות, בניית אסטרטגיית השקעה והכנת תכנית כלכלית לשנים קדימה. אנו עומדים גם לרשותך ונשמח לסייע בבחינת הדרכים שיאפשרו למקסם את הנכסים הכלכליים – בדרך לעתיד כלכלי מבטיח. 

______

לבלוג של נטו פיננסי לחצו כאן

שייך לקטגוריה: כללי, תכנון פיננסי,
תוכן ששייך למאמר:

שתפו

פרסם תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


אין לפרסם תגובות הכוללות תוכן פרסומי או פוגעני אשר חורג מגבולות הטעם הטוב.

מאמרים מעניינים נוספים

סופלה שוקולד ללא תוספת סוכר

קבלו מתכון פשוט ומהיר של סופלה שוקולד טעים ומשובח. הקינוח…

הבלוג של ניצן פוגל

למאמר המלא

אובמה: לא ידיד של ישראל ולא ידיד של האמת

עוד מנאום קהיר ב- 2009 אובמה התגלע כמייצג מובהק של…

הבלוג של ד"ר חנן שי

למאמר המלא

לזניה חלבית

לזניה קלאסית, הכי פשוטה והכי טעימה, כזאת שמכינים כל הזמן לכל…

הבלוג של מילכה דיין

למאמר המלא

פולנטה/ ממליגה? בעשר דקות

פותחת את הארון בפעם השלישית, פותחת וסוגרת. בא לי להכין…

הבלוג של מילכה דיין

למאמר המלא

תיקון 125 ד – הטבת מס לגמלאים שכדאי להכיר

תיקון 125 ד לפקודת מס הכנסה מציע הטבת מס שנתית…

הבלוג של נטו פיננסי

למאמר המלא

העברת עושר בין דורי – לדאוג לדור הבא

נכסים ומקורות הון שנצברו במהלך השנים ומתוכננים לעבור לדורות הבאים…

הבלוג של נטו פיננסי

למאמר המלא

גלידת פיסטוק ביתית משובחה

בעבר, אי שם בשנות ה-70 שמשה גלידת הפיסטוק כחוצץ, בקופסת…

הבלוג של מילכה דיין

למאמר המלא

החברה הישראלית עומדת בצומת T

שלוש קבוצות מרכזיות בחברה הישראלית מצויות היום בצומת T. זו…

הבלוג של מוטי גלוסקה

למאמר המלא

חזרנו אל השדה

על מנהגי החג בקיבוצים השונים – והפעם: שבועות בעין חרוד,…

הבלוג של עדי רומם

למאמר המלא

פשטידת כרובית וגבינות (ללא גלוטן)

פשטידה קלה להכנה, צבעונית ויפה בגלל שלל הירקות, טעימה ומשביעה…

הבלוג של מילכה דיין

למאמר המלא

לא עבודה זרה

איכות הסביבה צריכה להיות חלק מהעולם האמוני היהודי מתו ירוק…

הבלוג של הרב יובל שרלו

למאמר המלא

כלכלה אנושית

דווקא בשעת משבר חובה לבחון שיקולים אנושיים ומוסריים. המציאות הכלכלית…

הבלוג של הרב יובל שרלו

למאמר המלא
עגלת קניות
0

אין מוצרים בסל הקניות.

למעלה
חזרה
נגישות