נרקו-ג’יהאד איראני נגד ארה”ב

20-06-2022 | יורם אטינגר

“רבים תוהים איך איראן מממנת את פעילותה החתרנית והטרוריסטית במפרץ הפרסי והמזה”ת הרחב, בנוסף לפעילות משמעותית במערב, למרות השלכות הסנקציות הכלכליות המוטלות עליה. התשובה נמצאת במעורבות איראן בהפצת סמים [והלבנת-הון בהיקף מיליארדי דולרים]….”

“טיסה של חברת תעופה מוונצואלה – המכונה “אארו-טרור” – ממריאה מדי שבוע מקאראקאס לטהרן דרך דמשק, עמוסה לעייפה בסמים ומזומנים, וחוזרת לקאראקאס עמוסה לעייפה בטרוריסטים איראנים וחיזבאללה, המקבלים בוונצואלה תעודות זהות ודרכונים מזוייפים, ומשם מתפזרים לרחבי אמריקה הלטינית….”

אנשי-דת שיעים באיראן ולבנון קבעו שמותר להפיץ סמים הנמכרים ל”כופרים” במדינות המערב, ובמיוחד ל”שטן הגדול האמריקאי”. הם סבורים שמלחמה באמצעות סמים יעילה יותר ממלחמה באמצעות טילים.

משטר האייתולות נושך את היד המסייעת לו

*ב-1978/79 העריך הנשיא קארטר ש”משטר האייתולות יתמקד בטרקטורים ולא בתותחים”, ולכן תקע סכין בגבו של השאה הפרסי – שהיה “השוטר האמריקאי במפרץ הפרסי” – והעניק לאייתוללה חומייני סיוע קריטי להשתלטות על איראן. אבל – כצפוי – חומייני נשך את היד האמריקאית, ומינף את הסיוע האמריקאי הקריטי כדי להפוך את איראן למרכז עולמי אנטי-אמריקאי של הפצת טרור, סמים וטכנולוגיות בליסטיות והלבנת-הון, במיוחד במזה”ת ובאמריקה הלטינית שהיא הבטן הרכה של ארה”ב.

*ב-2015 טען הנשיא אובמה שאפשר לשכנע את איראן לקיים דו-קיום בשלום עם שכנותיה הערביות-סוניות, ולכן ראה בהסכם הגרעין מסמך אסטרטגי מחייב “שיהפוך את ארה”ב והעולם לבטוחים יותר”. אבל – כצפוי – משטר האייתולות ראה בהסכם מסמך טקטי וארעי ומקור לבוננזה פיננסית למימון אסטרטגיה אנטי-אמריקאית של חתרנות, טרור והפצת טכנולוגיות בליסטיות וסמים והלבנת-הון, במיוחד באמריקה הלטינית שהיא מוצב קדמי בדרך לארה”ב.

*ב-2022 החליט הנשיא ביידן שחבילה פיננסית ודיפלומטית מפתה יכולה לשכנע את האייתולות לזנוח את חזונם הפנאטי ומגלומני בן 1,400 השנים.  אבל משטר האייתולות רואה בכל הסכם שיחתם עם ארה”ב בוננזה למימון חזונם האנטי-אמריקאי גם באמריקה הלטינית, כפי שמתרחש מאז עלייתם לשלטון ב-1979.

נרקו-ג’יהאד איראני נגד ארה”ב

הנרקו-ג’יהאד האיראני מתבצע נגד המערב בכלל וארה”ב בפרט…. משמרות המהפיכה של איראן וחיזבאללה הקימו מערך עולמי של הפצת סמים [והלבנת כספים בהיקף של מיליארדי דולרים]…. הלבנת הכספים מאפשרת לאיראן לספק מערכות נשק לישויות אנטי-אמריקאיות באמריקה הלטינית…. לחברת התעופה האיראנית, “איראן אייר”, טיסות סדירות לאמריקה הלטינית, וחלקן מסייע להפצת הסמים….”

“…. מאז ה-11 לספטמבר איראן וחיזבאללה מטפחות את הקשר המבצעי עם ממשלות (כגון וונצואלה, בוליביה ואקוודור) וארגונים אנטי-אמריקאים ב”פרוזדור הקוקאין” מהקצה הדרומי של של דרום אמריקה עד למכסיקו, כלומר על גבול ארה”ב….”

“…. משלוחי קוקאין מתבצעים מאמריקה הלטינית דרך מערב אפריקה לאירופה ולמזה”ת, אך גם מוונצואלה ומכסיקו לארה”ב…. עסקי המכוניות המשומשות במערב אפריקה מוציאים לפועל את הלבנת-ההון, והם פורחים יותר מאי-פעם….

“טונות רבים של סמים מוברחים לארה”ב ומניבים מאות מיליוני דולרים לכיסם של אירגוני טרור אנטי-אמריקאים…. איראן וחיזבאללה משתפים פעולה עם קרטל הסמים המכסיקאי, לוס זטאס, בהיקף של 200 מיליון דולרים לחודש, ובסיוע גופי טרור והלבנת-כספים במערב אפריקה….

“…. שתוף הפעולה איראן-חיזבאללה דומה למערכת עם צירים בין טהרן לאמריקה הלטינית, אפריקה, אירופה וארה”ב בסיוע עסקים לגיטימים-לכאורה….

“…. פעילות חיזבאללה דומה למשפחת הפשע גאמבינו (שהייתה ממשפחות הפשע המובילות בניו יורק) על סטרואידים…. חיזבאללה מרחיב את בנק המטרות בארה”ב, ולפי היומון המכסיקני, אל-אוניברסל, איראן מאמנת רוצחים שכירים של קארטל הסמים המכסיקני, סינאלואה….

“איראן וחיזבאללה מתמקדים בהידוק הקשר עם קרטלי הסמים במכסיקו ובהעמקת בסיסיהם באמריקה הלטינית. שיתוף פעולה זה יוצר ישות מסוכנת ביותר…. מתקפת טרור של חיזבאללה על אדמת ארה”ב הופכת לממשית יותר ככל שאיראן וחיזבאללה מרחיבים את בסיסיהם באמריקה הלטינית, ובמיוחד במכסיקו….

“הגידול במספר טרוריסטים ערביים על אדמת מכסיקו, ושדרוג יכולותיהם להתערות באוכלוסייה המקומית ולעבור את הגבול לארה”ב, מהווה תמרור אזהרה…. הקשר הגובר בין חיזבאללה לקרטל הסמים לוס זטאס – המסוכן מבין הקרטלים במכסיקו ובעל שלוחות בארה”ב – משפיע על בטחון הפנים בארה”ב….

“…. לחיזבאללה בסיסים בוונצואלה וצ’ילה והשתרשות הארגון במכסיקו מביאה אותו לסף הדלת של ארה”ב….

“….אזור הגבול המשותף לארגנטינה, פאראגוואי וברזיל [המהווה מקור הכנסה מרכזי לחיזבאללה] הפך לתשתית מרכזית של איראן וחיזבאללה…. השניים מסתייעים במהגרים שיעים-לבנונים שהם אנשי עסקים מצליחים [במיוחד בעיר סיודאד דל אסטה בפאראגוואי, שהפכה לגן עדן למבריחי סמים, מלביני- כספים, פשע מאורגן וטרוריסטים מוסלמים]….

“….שיתוף הפעולה הפורה בין חיזבאללה לקרטל הסמים המכסיקני, סינלואה, מביא לכריית מנהרות הברחה בין מכסיקו לארה”ב….”

השורה התחתונה

*ההתנהלות הנ”ל של משטר האייתולות באיראן – המתקיימת שיטתיות מאז עלה לשלטון בפברואר 1979 – סותרת את הנחת היסוד של הנשיא ביידן, כאילו האייתולות הם שותפים למו”מ הוגן, הניתנים לשכנוע לזנוח את חזונם הדתי-פנאטי-מגלומני, ונכונים לחיות בדו-קיום בשלום עם שכניהם הערבים-סונים “המשומדים” ועם המערב “הכופר”.

*אי-הבנה שניהול מו”מ הוגן מחד והתנהלות האייתולות מאידך מהווים דבר והיפוכו תביא את ארה”ב לחזור על שגיאות קריטיות שהעלו את אייתוללה חומייני לשלטון ב-1979 והובילו לחתימה על הסכם הגרעין ב-2015. בשני המקרים ארה”ב העניקה רוח גבית עזה למשטר טרור המהווה סכנה ברורה ומיידית לבטחון ארה”ב מבית ומחוץ.

*משטר האייתולות באיראן הוא אב-טיפוס של טרוריסטים הנושכים (או קוטעים) את היד האמריקאית המזינה אותם.

לבלוג של יורם אטינגר לחצו כאן

שייך לקטגוריה: כללי,
תוכן ששייך למאמר:

שתפו

פרסם תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


אין לפרסם תגובות הכוללות תוכן פרסומי או פוגעני אשר חורג מגבולות הטעם הטוב.

מאמרים מעניינים נוספים

אובמה: לא ידיד של ישראל ולא ידיד של האמת

עוד מנאום קהיר ב- 2009 אובמה התגלע כמייצג מובהק של…

הבלוג של ד"ר חנן שי

למאמר המלא

לזניה חלבית

לזניה קלאסית, הכי פשוטה והכי טעימה, כזאת שמכינים כל הזמן לכל…

הבלוג של מילכה דיין

למאמר המלא

פולנטה/ ממליגה? בעשר דקות

פותחת את הארון בפעם השלישית, פותחת וסוגרת. בא לי להכין…

הבלוג של מילכה דיין

למאמר המלא

ניהול עושר משפחתי – הדרך להוציא הרבה יותר מהכסף שלך

אם בעבר שירותי ניהול עושר היו מיועדים בעיקר למשפחות אמידות…

הבלוג של נטו פיננסי

למאמר המלא

גלידת פיסטוק ביתית משובחה

בעבר, אי שם בשנות ה-70 שמשה גלידת הפיסטוק כחוצץ, בקופסת…

הבלוג של מילכה דיין

למאמר המלא

החברה הישראלית עומדת בצומת T

שלוש קבוצות מרכזיות בחברה הישראלית מצויות היום בצומת T. זו…

הבלוג של מוטי גלוסקה

למאמר המלא

חזרנו אל השדה

על מנהגי החג בקיבוצים השונים – והפעם: שבועות בעין חרוד,…

הבלוג של עדי רומם

למאמר המלא

פשטידת כרובית וגבינות (ללא גלוטן)

פשטידה קלה להכנה, צבעונית ויפה בגלל שלל הירקות, טעימה ומשביעה…

הבלוג של מילכה דיין

למאמר המלא

לא עבודה זרה

איכות הסביבה צריכה להיות חלק מהעולם האמוני היהודי מתו ירוק…

הבלוג של הרב יובל שרלו

למאמר המלא

כלכלה אנושית

דווקא בשעת משבר חובה לבחון שיקולים אנושיים ומוסריים. המציאות הכלכלית…

הבלוג של הרב יובל שרלו

למאמר המלא

הרהורים על פרשת וארא | אפרת גרבר-ארן

איפה השכל שלך? אין ספק, האיבר הפעיל ביותר אצל פרעה…

הבלוג של עדי רומם

למאמר המלא

הרהורים על פרשת שמות | ראובן ריבלין

“בכיתי בגלל דברים שאין להם שמות”  קריאה מהודקת בפרק הראשון…

הבלוג של עדי רומם

למאמר המלא
עגלת קניות
0

אין מוצרים בסל הקניות.

למעלה
חזרה
נגישות