באנר מתג טיולים

עין כרם: פריחה קסומה בט"ו בשבט, סמטאות ציוריות ומטמון מסתורי

סיור רגלי

מיקום: איזור ירושלים, עין כרם.

תאריך: 17.01.22

בימים הסמוכים לט”ו בשבט עין כרם מתקשטת לה בצבעי לבן ורוד- כמו כלה ביום חופתה- פרחי השקדיה הפורחת. ריח השקדיה נישא באוויר והאוויר צלול ונקי. נצא בעקבות הפריחה הקסומה בעין כרם, נטייל בסמטאות הציוריות, נשמע בין השאר על אהבות עצובות, מטמון זהב מסתורי, ונבקר בגלריה יפה של אמנית מוכשרת בבית עתיק.

תכנית הטיול:

ניפגש במרכז הכפר, ליד החניון העירוני מול מסעדת כרמא. שם בפארק נשמע את סיפורו המיוחד של הכפר הקסום הזה, חלקת גן עדן הקטנה בירושלים. נעבור ליד כנסיית יוחנן בהרים ונספר את סיפור המקום. נבקר אצל  יוצרת מוכשרת בשם רות חביליו. שם נבלה כשעה בהרצאה “אריחים מספרים”. אירוח חוויתי בליווי סיפורים.

נכיר מקרוב את תהליך היצירה ומקורות ההשראה של האמנית, העוברים בין שבילי עין כרם ושורשי משפחתה הנטועים בירושלים מדורי דורות.

משם, נמשיך לשוטט בכפר הקסום, ונראה מבחוץ את מנזר האחיות מציון, שם נשמע את סיפורו המיוחד של המקום. נצפה במוסקוביה עם כיפות הזהב המרהיבות שלה ונשמע את סיפור האהבה העצוב הקשור לכנסיה הזאת. נמשיך ונשמע את סיפורו המיוחד של מלון אלגרה. לסיום נגיע אל מעיין מרים, נשמע על מטמון זהב מסתורי, על ישוע ויוחנן המטביל,  על עמר בן אלחטאב, על רחל ינאית  ועוד.

מיקום הטיול: עין כרם.

דרגת קושי: הליכה קלה.

תאריך הטיול: יום שני | 17.01.22

שעת יציאה: 09:30

צפי לשעת סיום: 12:30

נקודת מפגש: מגרש החניה מול מסעדת כרמא, עין כרם 74.

מחיר הטיול: 90 ש”ח למשתתף.

עלויות נוספות: 30 ש”ח במזומן עבור ההרצאה של האמנית רות חביליו.

מינימום משתתפים: 20

המדריכה: אניטה שודרון טריגר, אחרי שנים רבות כעובדת סוציאלית קצינת משטרה ומורה, החלטתי לקראת הפרישה לגמלאות, שעליי למצוא עיסוק חדש. החלטתי להתמקצע בתחום אותו אני כל כך אוהבת- טיולים והיסטוריה, עשיתי קורס מורי דרך וכך משלבת תחביב עם מקצוע ומעבירה את אהבתי ואת הידע שלי לאחרים עם כל הלב ובהנאה רבה.. 

 הערות:

  •  יש להצטייד במים וכובע, ונעליים נוחות.

  • ניתן לבטל את הרישום לטיול עד 72 שעות לפני יציאתו.
  • הטיול יערך ע”פ הנחיות משרד הבריאות שיהיו תקפות למועד הטיול. 
  • נא להביא אתכם ליום הטיול אישור מתחסן/תעודת מחלים מקורונה. אנו רוצים הנאה יחד עם שמירה על הבריאות של כולנו.
  • קרדיט התמונה: אריה טננבאום, מתוך אתר פיקיויקי

  •  
  •  
דילוג לתוכן