הגיון בריא: סדנת תשבצי הגיון

סיורים_טיולים_נופשים-removebg-preview (1)

שם הקורס: הגיון בריא: סדנת תשבצי הגיון

חידה: השכל הישר אומר שהלוגיקה מרגישה טוב

תשבץ הגיון הוא אחיהם החורג של חידות ושל תשחצים.
בשונה מתשבצים ותשחצים רגילים, אותם אנחנו לרוב יותר ממלאים מאשר פותרים, בתשבץ הגיון נהנים מכל העולמות; הוא מצריך ידע כללי עשיר ואוצר מילים נרחב שנדרשים לפתרון תשחץ/ תשבץ רגיל, יחד עם היכולת לצאת מהקופסה ולפתור חידה בדרך יצירתית ומקורית.

שמי  עדי עפר ויש לי תשוקה אותה אני מאמין שאני חולק עם שותפים רבים; אני אוהב לשחק עם מילים; לשחק עם אותיות ולהרכיב אותן מחדש. עבורי המשחק הזה הפך למסע של ממש, דרך דמיון אבל בעזרת הרבה הגיון, כמובן.

הסדנה כוללת למידה תיאורטית והתנסויות בטכניקות שונות לפתרון. נערוך סקירה ונסביר כיצד לגשת לתשבצי הגיון, מה המבנים המקובלים והקווים המנחים של החידות וכותבי החידות, משחקי המילים השגורים ומתן כלים ומיומנויות לחיבור של תשבצי הגיון באופן עצמאי.

זה לא הולך להיות שיעור בתחביר ואנחנו לא הולכים לגשת אל דקדוקי השפה ברמה החוקית, נאמר. הגישה כאן תהיה הרבה יותר יצירתית וגמישה

בסדנה נמתח את גבולות המילים של השפה העברית, באופן שיתרום לשיפור מגוון יכולות ויפתח את כישורי החשיבה (זכרון, קוגניציה, גמישות מחשבתית ויצירתיות, ידע כללי ועוד).

למה לבחור “בהגיון בריא”?

כי זה הגיוני, מכל כך הרבה טעמים.

 • בעת פתרון של תשבצי הגיון למעשה משתמשים במגוון רחב של יכולות זיכרון, הבנת הוראות ושימור מידע, המאמנים ומחדדים את היכולות הקוגניטיביות.
 • מחקרים מצביעים על כך שתשבצים מהווים תרגול מצוין לחשיבה ובעיקר ליכולות השליפה ופתרון בעיות.
 • למידה של נושאים חדשים מאלצת אותנו להפעיל אזורים במוח שבדרך כלל איננו מאמצים; היכרות והעמקה בעולם תוכן ובעולם מושגים חדשים מאפשרת יצירת שפה חדשה וגירוי מחשבתי.
 • הפעילות מעודדת גמישות בחשיבה, יצירתיות ויציאה מהקופסה ומהקבעון המחשבתי.
 • מדובר בתחביב מאתגר וממכר, שמחזיר עטרה ליושנה ועושה כבוד למילה הכתובה ולשפה העברית.


מספר מפגשים: 6 מפגשים

משך כל מפגש: שעה

תאריך תחילת הקורס: 10.8.21

יום תחילת הקורס : שלישי

שעת תחילת הקורס: 10:00

מבנה הקורס:

 • מפגש ראשון: מה זה תשבץ הגיון ומה מבדיל בינו לבין תשבץ רגיל? נראה איך בנויה הגדרת הגיון בסיסית ואיך מגיעים לפיצוח שלה.
 • מפגש שני: היכרות עם סוגים שונים של הגדרות בתשבצי הגיון. נסקור את המניפולציות הבסיסיות שמפעילים כדי להגיע לפתרון החידה.
 • מפגש שלישי: המשך היכרות עם מניפולציות לפתרון – מורכבות ומתקדמות יותר.
 • מפגש רביעי: מה המקור של חידות ההגיון? מי הם כותבי החידות המובילים ומה מייחד את סגנונם?
 • מפגש חמישי: הרכיבו תשבץ בעצמכם – הטכניקה להרכבת תשבץ הגיון. מה צריך לקחת בחשבון ומה סדר הפעולות הנדרש כאשר מחברים תשבץ הגיון? בניית התשבץ ושיבוץ ההגדרות בתוכו.
 • מפגש שישי: היום שאחרי הסדנה. איך ואיפה תוכלו להשתמש בכלים שרכשתם מחוץ למסגרת של תשבץ ההגיון; בחיי היומיום ובעולם הפרסום והשיווק.

*כל מפגש יכלול תשבץ ייעודי בהתאם לנושא השיעור. את התשבץ נתחיל לפתור יחד במהלך המפגש והמשתתפים יקבלו לרשותם העתק של התשבץ כדי להמשיך לפתור אותו באופן עצמאי.

אודות המנחה

עדי עפר, איש דיגיטל ובעלים של חנויות אינטרנטיות. בעל ניסיון של למעלה מ – 5 שנים בעולמות התוכן, הפרסום והשיווק הדיגיטלי, ולמעלה מחצי יובל של אהבה לפתרון ופיתוח תשבצי הגיון. מחבר תשבצי הגיון ומלמד את תורת הפיצוח ב”הגיון בריא” .

מחיר הקורס: 220 ₪

מינימום משתתפים: 20

במידה ומשתתף לא מצליח להגיע למפגש ניתן לקבל הקלטה של המפגש לצפייה

ביטול השתתפות עד 48 שעות לפני תחילת  הקורס

למידע והרשמה טלפוני חייגו 051-2299355

אהבתם? הזמינו את חבריכם

שיתוף ב facebook
הזמינו חברים
שיתוף ב whatsapp
הזמינו חברים
דילוג לתוכן