באנר מתג טיולים

עין כרם הקסומה

סיור רגלי

מיקום: איזור ירושלים, עין כרם.

תאריך: 26.10.21

נטייל בסמטאות עין כרם הקסומה, נשמע בין השאר על אהבות עצובות, מטמון זהב מסתורי, ונבקר בגלריה יפה של אמנית מוכשרת בבית עתיק.

תכנית הטיול:

ניפגש בפארק שבמרכז עין-כרם ונשמע את סיפורו המיוחד של הכפר הקסום, חלקת גן עדן קטנה בירושלים. נחלוף ליד כנסיית יוחנן בהרים ונשמע את סיפור המקום.

נבקר בביתה ובסטודיו לאריחים מצוירים של יוצרת מוכשרת בשם רות חביליו. ההרצאה שנשמע שם, “אריחים מספרים”, תספק לנו הצצה לעולם שבו אמנות, אדריכלות והיסטוריה שלובים בחיי היום יום. נכיר מקרוב את תהליך היצירה ומקורות ההשראה של האמנית, העוברים בין שבילי עין כרם ושורשי משפחתה הנטועים בירושלים מדורי דורות.

 

בצל הגפן והפסיפלורה נפליג לזמנים מלפני קום המדינה ונשמע את סיפור היכרותם יוצא הדופן של הוריה של רות, חיה רוזנטל ושלמה חביליו, וחתונתם ביום בו פרצה מלחמת העצמאות. גם שלמה וגם חיה לחמו ופיקדו בירושלים של תש”ח. משפחותיהם של שלמה ושל חיה נטועים בירושלים מזה דורות רבים וסיפוריהם שזורים בהיסטוריה ובהווי של העיר.

בביקור נקבל גם משקה ועוגיות.  

לאחר מכן נשוטט בסמטאות הכפר היפיפה, נראה מבחוץ את מנזר האחיות מציון ונשמע את סיפורו המיוחד של המקום. נצפה במוסקוביה עם כיפות הזהב המרהיבות שלה ונשמע את סיפור האהבה העצוב הקשור לכנסיה. בהמשך נשמע גם  את סיפורו המיוחד של מלון אלגרה, הנובע גם הוא מסיפור אהבה עצוב ומיוחד…

נמשיך למעיין מרים, ובדרך נשמע סיפורים על מטמון זהב מסתורי, על ישוע ויוחנן המטביל,  על עמר בן אלחטאב, על רחל ינאית  ועוד.

מיקום הטיול: עין כרם.

דרגת קושי: הליכה קלה.

תאריך הטיול: יום שלישי | 26.10.21

שעת יציאה: 10:00

צפי לשעת סיום: 13:00

נקודת מפגש: מגרש החניה מול מסעדת כרמא, עין כרם 74.

מחיר הטיול: 95 ש”ח למשתתף.

עלויות נוספות: 30 ש”ח במזומן עבור ההרצאה של האמנית רות חביליו.

מינימום משתתפים: 20

המדריכה: אניטה שודרון טריגר, אחרי שנים רבות כעובדת סוציאלית קצינת משטרה ומורה, החלטתי לקראת הפרישה לגמלאות, שעליי למצוא עיסוק חדש. החלטתי להתמקצע בתחום אותו אני כל כך אוהבת- טיולים והיסטוריה, עשיתי קורס מורי דרך וכך משלבת תחביב עם מקצוע ומעבירה את אהבתי ואת הידע שלי לאחרים עם כל הלב ובהנאה רבה.. 

 הערות:

  •  יש להצטייד במים וכובע, ונעליים נוחות.

  • ניתן לבטל את הרישום לטיול עד 72 שעות לפני יציאתו.
  • הטיול יערך ע”פ הנחיות משרד הבריאות שיהיו תקפות למועד הטיול. 
  • נא להביא אתכם ליום הטיול אישור מתחסן/תעודת מחלים מקורונה. אנו רוצים הנאה יחד עם שמירה על הבריאות של כולנו.

קרדיט תמונה: Maya Elron

דילוג לתוכן