באנר מכללת מתג

ירון אנוש, "האודיסאה שלי" סיפורי מסע באיי יוון

תרבויות עולם

מסע מרתק לאיי יוון הקסומים. המוסיקה, האוכל, סיפורי המיתולוגיה והמפגשים האנושיים משובבי הנפש והלב. 

מספר מפגשים:

תאריך התחלה: 18.11.21

ירון אנוש – עיתונאי, איש רדיו ומומחה ליוון ותרבותה.

“כל אדם צריך שיהיה לו אי. אי לגור בו, אי לעזוב אותו, אי להתגעגע אליו ואי לשוב אליו”. (מתוך “על קו החוף” שיר עממי מהים האיוני)

מבנה הקורס

מפגש ראשון: יום חמישי | 18.11.21 | 18:00

המסע לאיתקה“כי תצא אל איתקה שאל כי תארך דרכך מאד. מלאה הרפתקאות ושופעת דעת”.

כך כתב גדול משוררי יוון, קוואפיס שמו, על האי הקטן ושובה הלב והעין הזה. מכאן יצא המלך אודיסאוס להציל את אלנה היפה ב”אודיסאה” של הומרוס. המסע לאי איתקה ולאי השכן קפלוניה, הוא מסע יחודי עוטה קסם מיתולוגי.

מפגש שני: יום חמישי | 25.11.21 | 18:00

כרתים, אי השדים: איך לומר זאת? כרתים שאינכם מכירים, זו הנסתרת מעין הבאים לרבוץ  בקיץ בחופיה. כרתים עם מסורות, מנהגים יחודיים, מוסיקה ואוכל שאין אלא בה. 

זו גם כרתים שתושביה מאמינים עד היום ברוחות המתים הבאות להטריד אותם בלילות חורף סוערים ומנגד פורצים במחולות ושירים שקיימים רק כאן. 

מפגש שלישי: יום חמישי | 02.12.21 | 18:00

איים על הדרך: אין ריגוש גדול יותר יותר מאשר להגיע לאי קטן שאנשים בו מעט, אך הוא מלא סיפורים לרוב. במפגש זה נכיר כמה מהם. על המפה הם נראים לעתים כנקודה, או כתם קטן מידות מוקף מים רבים, אך כשאתה מגיע לחופיהם, מתגלה לעיניך עולם ומלואו. כל אי ותרבותו, מאכליו, שיריו ובעיקר אנשיו שלא תמצא כמותם במקום ובאי אחר.

מפגש רביעי: יום חמישי | 09.12.21 | 18:00

האיים הנסתרים מן העין: סיפורי מסעות אל האיים הנידחים והלא מוכרים ביוון. החל מאי שבו חי אדם אחד עם עדר העיזים שלו שלוגמות מי ים, דרך אי יווני ששליש משטחו אינו מופיע במפות ואסור לכניסה ועד לאי שתושביו מקבלים שכר מהמדינה רק כדי שימשיכו לגור בו. ועל האי המכוער, אבל החשוב ביותר ביוון כבר סיפרנו?

מפגש חמישי: יום חמישי  | 16.12.21 | 18:00

שנה באי קורפו: במשך שנה חייתי עם משפחתי באי קורפו. מאז הפך המקום לביתי השני.  נסעתי בעקבות הסופר והזואולוג האנגלי ג’ראלד דארל, שכתב את “משפחתי וחיות אחרות” ומצאתי עצמי נשבה בקסם המפרצים הקטנים, צבעי הירוק המתמזגים עם כחול המים, האנשים והסיפורים שסיפרו לי. בהרצאה ישולבו סיפורים שלא סופרו עד כה…

משך כל מפגש: שעה 

תחילת הקורס: 18.11.21

מיקום: קורס אונליין 

על המרצה: ירון אנוש, עיתונאי, איש רדיו ומומחה ליוון ותרבותה. שימש כיו”ר אגודת העיתונאים בירושלים, חבר הנהלת מועצת העיתונות בישראל וחבר בהנהלת הפדרציה הבינ”ל של העיתונאים.  ירון משדר את תכנית הרדיו שלו “קול שישי”  26 שנים ב”כאן” רשת ב’.

מחיר הקורס: 390 ₪

מינימום משתתפים: 20

ביטול השתתפות עד 72  שעות לפני תחילת הקורס.

במידה ומשתתף לא מצליח להגיע למפגש הוא יקבל הקלטה של ההרצאה. 

אהבתם? הזמינו את חבריכם

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

סדנאות וקורסים נוספים שיכולים לעניין אותך

דילוג לתוכן